KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924330
*
nr 1392 4330
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 20:00:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 21:55:38
1
150 kr
26/4 19:30:33
2
150 kr
26/4 19:30:33
1
150 kr (Budbetjänt)
26/4 19:30:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Hellberg
nr 1392 4330
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 21:55:38 | 1 | 150 kr |
26/4 19:30:33 | 2 | 150 kr |
26/4 19:30:33 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
26/4 19:30:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37